Price: HK$663.00
| Batteries Included | Yes |
| Screen Resolution | 1024 x 600 |
| Condition | New |
| Color | Grey |
| Screen Size | 8" |
| Operating System | Android |
| CPU Brand | Allwinner |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| Battery Type | UN 3481 |
| Screen Size Range | 7" & Under |
| Wireless Communication Technology | Wi-Fi |
| Cell Capacity | under 4000mAh |
| SKU | se2410224791159011 |